![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2020/02/olympiacos_panetolikos_k19_-1.jpg)
Εκτός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε ο Παναιτωλικός από τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα υποδομών Κ19 της Super League.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι δυναμικά, έχοντας καλές στιγμές από νωρίς. Στο 10′ ο Ολυμπιακός πήρε «κεφάλι» στο σκορ, μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών του. Στο 41′, με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι διαμορφώθηκε το 2-0.
Ο Παναιτωλικός πίεσε και δημιούργησε καλές προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, ωστόσο ο κίπερ των «ερυθρολεύκων» και οι αμυντικοί είχαν καίριες επεμβάσεις στις προσπάθειες των «καναρινιών».
Η σημαντικότερη στιγμή καταγράφηκε στο 71′, με ενέργεια του Χρήστου Μπελεβώνη να ανακόπτεται από τον τερματοφύλακα Καραργύρη.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)