ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Κ19: Ήττα με 2-1 στο Ρέντη

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Λίγκας.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με γκολ του Σκόνδρα ωστόσο Ολυμπιακός αντέδρασε και στο 29′ ο Τσέλιος σκόραρε με το κεφάλι, μετά από σέντρα του Καρακούτη.

Οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη με το «καλημέρα» στο δεύτερο ημίχρονο και χάρη στην επιμονή του Σουρλή κέρδισαν πέναλτι στο 48’.

Ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το προβάδισμα του Ολυμπιακού το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος.

Σημειωτέον ότι οι «ερυθρόλευκοι» είχαν δοκάρι στο 86′ με τον Κασέμι. Ο Παναιτωλικός παραμένει χωρίς βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές, έχοντας γνωρίσει ισάριθμες ήττες.