![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2020/02/83696115_199737547867831_3273439105949630464_n.jpg)
Την ήττα με 1-3 γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του Άρη, στην αναμέτρηση που τελείωσε πριν λίγο στις εγκαταστάσεις του Emileon.
Ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με ωραία προσπάθεια του Χρήστου Μπελεβώνη. Οι Θεσσαλονικείς απάντησαν στο 24′, ισοφαρίζοντας σε 1-1, ενώ το παιχνίδι άρχισε να αποκτά μεγάλη ένταση. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες.
Στην επανάληψη, ο Παναιτωλικός έμεινε με 10 παίκτες, με τον διαιτητή να αποβάλει τον Κοντογιάννη, σε μία φάση που ο νεαρός τερματοφύλακας, κατά την κρίση του ρέφερι, έπιασε τη μπάλα εκτός περιοχής. Με το αριθμητικό πλεονέκτημα οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα, κάνοντας το 1-2 στο 67′.
Το παιχνίδι συνέχισε σε ίδιο ρυθμό, με τον διαιτητή να υποδεικνύει πολλές κίτρινες κάρτες, ενώ απέβαλλε και παίκτη των φιλοξενούμενων. Στο 84′, ο Άρης κατόρθωσε να σκοράρει και για τρίτη φορά, παίρνοντας τη νίκη με 1-3.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)