ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

K19: Ήττα στο…. «ροντέο» με τον Άρη

Την ήττα με 1-3 γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του Άρη, στην αναμέτρηση που τελείωσε πριν λίγο στις εγκαταστάσεις του Emileon.

Ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με ωραία προσπάθεια του Χρήστου Μπελεβώνη. Οι Θεσσαλονικείς απάντησαν στο 24′, ισοφαρίζοντας σε 1-1, ενώ το παιχνίδι άρχισε να αποκτά μεγάλη ένταση. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες.

Στην επανάληψη, ο Παναιτωλικός έμεινε με 10 παίκτες, με τον διαιτητή να αποβάλει τον Κοντογιάννη, σε μία φάση που ο νεαρός τερματοφύλακας, κατά την κρίση του ρέφερι, έπιασε τη μπάλα εκτός περιοχής. Με το αριθμητικό πλεονέκτημα οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα, κάνοντας το 1-2 στο 67′.

Το παιχνίδι συνέχισε σε ίδιο ρυθμό, με τον διαιτητή να υποδεικνύει πολλές κίτρινες κάρτες, ενώ απέβαλλε και παίκτη των φιλοξενούμενων. Στο 84′, ο Άρης κατόρθωσε να σκοράρει και για τρίτη φορά, παίρνοντας τη νίκη με 1-3.