Κ19: Με «καυτό» Μορφάκη 1-0 τον Αστέρα ο Παναιτωλικός

Ο νεαρός φορ σκόραρε για τρίτο σερί ματς και χάρισε τη νίκη στον Παναιτωλικό

Με τον Θοδωρή Μορφάκη να σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι η Κ19 του Παναιτωλικού επικράτησε του Αστέρα με 1-0.

Το σύνολο του κόουτς Ταράση πήρε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, συνεχίζοντας την αναρρίχησή του στη βαθμολογία.

Ωραίος ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, με την μπάλα να παίζεται πάνω-κάτω και αρκετές φάσεις εκατέρωθεν. Ωστόσο καμία ομάδα δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, με το 0-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το μοτίβο συνέχισε να είναι πανομοιότυπο. Ο Τίτορμος είχε πάρει τα «ηνία», πατώντας καλύτερα στο γήπεδο. Και κεφαλαιοποίησε την υπεροχή του.

Στο 75′ κέρδισε κόρνερ, στην εκτέλεση του οποίου ο Μορφάκης πήρε την δεύτερη κεφαλιά σκοράροντας για το 1-0. Ο ταλαντούχος φορ σκόραρε για τρίτο σερί ματς.

Μέχρι τέλος τίποτα δεν άλλαξε στο σκορ, με τα «καναρίνια» να επικρατούν.

Με τη νίκη του αυτή ο Παναιτωλικός έφτασε στους 24 βαθμούς, «πιάνοντας» έστω και προσωρινά τον Ατρόμητο στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Σκούρτης, Κουνάβας, Λαζαρίδης, Ζαβέρδας, Ράδος (90’ Γκόλιας), Κοντούρης, Μπαρλαγιάννης (68’ Παχής), Καβαλλάρης (85’ Μαυρόπουλος), Νικολάου (90’ Μάνος), Μορφάκης.