«Κατέθεσε ψυχή» η Κ17 αλλά ηττήθηκε στα σημεία από τον ΠΑΟΚ (φωτο)

Κατέθεσε ψυχή, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο αλλά έλειψε το «καθαρό» μυαλό. Η Κ17 του Παναιτωλικού στο ξεκίνημά της ηττήθηκε 2-3 από τον ΠΑΟΚ.

Το σύνολο του Δημήτρη Θεοδοσίου ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό στο ξεκίνημα της σεζόν. Είχε πολύ καλή εικόνα στο γήπεδο απέναντι στους Θεσσαλονικείς, στο ματς που έγινε στο Emileon. Μέχρι το cooling break του πρώτου μέρους, οι Αγρινιώτες πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο.

Ήταν τότε που ξεκίνησε ένα τρομερό εικοσάλεπτο, με φρενήρη ρυθμό. Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα. Ωστόσο ο Παναιτωλικός, που απώλεσε σημαντικές στιγμές μέχρι τότε ισοφάρισε με τον Κακιώνη.

Ο ΠΑΟΚ ανάκτησε το προβάδισμα άμεσα, με τον Παναιτωλικό να ισοφαρίζει εν… ριπή οφθαλμού με τον Γιωτόπουλο. Εξαιρετικό γκολ του νεαρού από κόρνερ. Ωστόσο, χωρίς «καθαρό» μυαλό ανασταλτικά, τα «καναρίνια» στην τελευταία φάση του ημιχρόνου βρέθηκαν πίσω με 2-3.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυναμικά. Ο Τίτορμος ισορρόπησε άμεσα. Μάλιστα έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, με την άμυνα του ΠΑΟΚ ωστόσο να «κρατά» το 2-3. Σε δύο περιπτώσεις ο Παναιτωλικός ζήτησε πέναλτι, με τον ρέφερι Πράνταλο να λέει «παίζετε».

Το τέλος του αγώνα επεφύλασσε θερμό χειροκρότημα για την προσπάθεια των νεαρών. Στο πλευρό τους βρέθηκαν μεταξύ άλλων μέλη της Κ19. Παρόντες και οι Βαρόνε, Μαλής, Αναστασόπουλος.

Για τον Παναιτωλικό, αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης, Μόκκας, Καπνιάρης, Βλαχοδήμος (72′ Δρακόπουλος), Γαλιάτσος, Κεχαγιάς, Γιωτόπουλος, Μπελάλης (72′ Σαλαγιάννης), Ελέζι (87′ Ρόμπολας), Τσιριμώκος (58′ Γαλαζούλας), Κακιώνης. Ο Δρακόπουλος που είχε μπει ως αλλαγή αντικαταστάθηκε στο 87′ από τον Παυλίδη.