ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Κύπελλο Ελλάδας: Άνετος στη Ζάκυνθο ο Ναυπακτιακός (φωτο)

Μεγάλη νίκη για το Ναυπακτιακό Αστέρα στη Ζάκυνθο απέναντι στο Καταστάρι για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα της Ναυπάκτου έδειξε από νωρίς πως είναι καλά προετοιμασμενη για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με το ευρύ 0-4 στον πρώτο επίσημο αγώνα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καραλής ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στον Ναυπακτιακό Αστέρα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν το σκορ με τον Γεωργουσόπουλο. Στο 49’ από αυτογκόλ του Παππά ήρθε το 3-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα. Στο 89’ ο Πανταζής διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα που προχωράει στη συνέχεια της διοργάνωσης.

Αγωνίστηκαν: Δούρος, Νικολογιάννης, Καφετζής (60’ Κατσάμπας), Κουντούρης, Τραγουλιάς, Μικές, Σταθόπουλος (50’ Καραγιάννης), Καραλής, Σκούτας (60’ Πανταζής), Πετράτος (50’ Φειδαίος), Γεωργουσόπουλος (60’ Ρουπάκης)