ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα και τα στιγμιότυπα των αγώνων της Τετάρτης (video)

Ματς με μεγάλες συγκινήσεις περιλάμβανε το Κύπελλο Ελλάδας την Τετάρτη. Δείτε τα αποτελέσματα και τα στιγμιότυπα των αγώνων.

Ο Παναιτωλικός γνώρισε αποκλεισμό-σοκ στα πέναλτι από την Καλαμάτα. Παρουσιάστηκε κατώτερος των προσδοκιών και έπεσε θύμα έκπληξης.

Η Λαμία επικράτησε με 2-0 του Αλμωπού Αριδαίας.

Ο Λεβαδειακός με ανατροπή απέκλεισε την αξιόμαχη ΑΕΛ με 2-1 στο «Αλκαζάρ».

Η Καλλιθέα επικράτησε 1-0 της Βέροιας, με γκολ του Σαντάνα, σε ένα ματς με πολλή ένταση.

Στις Σέρρες, η Παναχαϊκή κρατούσε την πρόκριση στα χέρια της μέχρι και το 10ο λεπτό των καθυστερήσεων. Όμως ο Πανσερραϊκός, βρήκε γκολ ισοφάρισης, έστειλε το παιχνίδι στη παράταση και εκεί πήρε μία επική πρόκριση με σκορ 5-2.

Στο τελευταίο χρονικά ματς της ημέρας ο Ατρόμητος επικράτησε στην παράταση με 3-1 του Αστέρα.