ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Μαχητικές οι γυναίκες του Παναιτωλικού παρά την ήττα από τον Άρη Πατρών (φωτο)

Την ήττα με 1-3 γνώρισαν από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Άρη Πατρών, οι γυναίκες του Παναιτωλικού στο Emileon.

Καλύτερος στο πρώτο μέρος ο Παναιτωλικός, με τα κορίτσια του να είναι πιο δραστήρια. Στο 20′ η Καραπάνου είχε δοκάρι. Στο 22′ ο Παναιτωλικός κέρδισε πέναλτι που μετουσίωσε σε γκολ η Σαμψώνα ένα λεπτό αργότερα.

Οι ποδοσφαιρίστριες του Αλέξανδρου Ρήγα κυριαρχούσαν στο γήπεδο όμως ισοφαρίστηκαν από τραγικό λάθος στο 34′. Η Σιαπλαούρα απώλεσε τετ α τετ στο 39′, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες μπόρεσαν να ανατρέψουν το σκορ, και τελικώς να επικρατήσουν με 1-3. Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση σημειώθηκαν στο 71′ και το 88′

Παναιτωλικός (Ρήγας): Βασιλείου, Αντωνοπούλου, Κικίδη, Τραυλού, Καραπάνου, Σαμψώνα, Ασημάκη, Παπαδημητρίου, Σιαπλαούρα, Φεγγούλη, Σιορίκη (78′ Αναγνωστοπούλου)

Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας του 7ου ομίλου με 5 βαθμούς. Για την 6η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τους Πρίγκιπες στις 5/3.