Με πείσμα η Κ19 επέστρεψε στις νίκες, 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα (φωτο-video)

Με πείσμα και προσήλωση η Κ19 του Παναιτωλικού επιβλήθηκε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0, επιστρέφοντας στις νίκες και φθάνοντας στους 18 βαθμούς.

Το παιχνίδι διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Emileon το μεσημέρι του Σαββάτου (στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής).

Πλήθος κόσμου από Αγρίνιο και Ιωάννινα έσπευσε να παρακολουθήσει τις προσπάθειες των νεαρών των δύο ομάδων. Το ματς παρακολούθησε και ο προπονητής του Παναιτωλικού, Γιάννης Πετράκης, μαζί με τον πρόεδρο της ΠΑΕ Μάκη Μπελεβώνη.

Στα του αγώνα, ο ΠΑΣ μέχρι το ημίωρο «πατούσε» καλύτερα. Είχε δοκάρι ενώ έφτασε σε μερικές περιπτώσεις ακόμα κοντά στο γκολ. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν εντόνως και για ακυρωθέν γκολ.

Κάπου εκεί τα «καναρίνια» πάτησαν το «γκάζι». Στο 32′ ο Νικολάου εκτέλεσε εξαιρετικά φάουλ, ο Μορφάκης πήρε κεφαλιά και έκανε το 1-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά πιο δυναμικά, απείλησαν σε δύο στατικές φάσεις, ωστόσο ο Παναιτωλικός «απάντησε» με τρεις κλασικές για γκολ. Το 2-0 ήρθε με εξαιρετικό τελείωμα του Γιωτόπουλου στο 69′.

Στο 78′ ο Τίτορμος ζήτησε πέναλτι για χέρι, με τον ρέφερι να αρνείται την παράβαση. Μάλιστα απέβαλε τον Κοντούρη με δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία. Ο Παναιτωλικός ωστόσο διατήρησε με ευκολία το υπέρ του 2-0, παίρνοντας τη νίκη.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος (89′ Τρομπούκης), Σκούρτης, Μάνος, Μόκκας, Ράδος (74′ Κεχαγιάς), Κοντούρης, Νικολάου, Καβαλάρης (89′ Κακιώνης), Μορφάκης (89′ Μωραΐτης), Γιωτόπουλος (85′ Βλαχοδήμος)

Δείτε βίντεο και φωτογραφίες (ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ η αναδημοσίευση χωρίς αναφορά πηγής):