Μοιράστηκαν από έναν βαθμό οι Κ19 ΠΑΣ και Παναιτωλικού

Δύο γκολ που μπήκαν στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, στο 1ο λεπτό για τον Παναιτωλικό και στο 3ο για τον ΠΑΣ Γιάννινα, έκριναν  το ματς των ομάδων Κ19 των δύο συλλόγων, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Ο ΠΑΣ αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και σε διαγώνια μπαλιά που έγινε στον Γκόλια, αυτός βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή και σε τετ α τετ από πλάγια αριστερά νίκησε τον Βρακά κάνοντας το 0-1.

Ο ΠΑΣ «απάντησε» άμεσα με παρόμοιο τρόπο, όταν ο Καφενζής έκανε διαγώνιο μπαλιά στον Ζωγράφο που έφυγε στην πλάτη της άμυνας, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και απέναντι από τον Ζαραϊδόνη δεν αστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε από πλευράς φάσεων και είχαμε αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα με τον διαιτητή Ν. Σίνδο να δείχνει αρκετές κίτρινες κάρτες. Μάλιστα σε μία περίπτωση ο Μόκκας τραυματίστηκε στο γόνατο και του παρασχέθηκαν για κάποια λεπτά οι πρώτες βοήθειες. Αρχικά φάνηκε σοβαρός ο τραυματισμός, αλλά ο παίκτης του Παναιτωλικού, έστω και κουτσαίνοντας έφτασε ως τον πάγκο της ομάδας του.

Στο 55’ σουτ του Ζωγράφου, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο, αλλά ο Ζαραϊδόνης ήταν σε καλή θέση και μπλόκαρε.

Στο 85’ Σέντρα του Γαλιάτσου, κεφαλιά του Μορφάκη, η μπάλα στην πάνω πλευρά των διχτύων του Βρακά.

Στο 92’ προβολή του Κακιώνη από κοντά μετά από φάουλ, όμως ο Βρακάς ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Γκόλιας, Μάνος (64’ Εσκετζής), Νικολάου (64’ Κεχαγιάς), Μόκκας (76’ λ.τρ. Κακιώνης), Κοντούρης, Γιωτόπουλος (90’ Τζημολάκας), Ράδος, Μορφάκης (90’ Λουλούδης)

Πηγή: superfm.gr