Νίκη για την Κ17, ήττα με ανατροπή και παράπονα από την διαιτησία για την Κ19

Η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού επέστρεψε στις νίκες καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο Emileon για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο 31’ από φάουλ που κέρδισε ο Τσιριμώκος και εκτέλεσε ο Δρακόπουλος έγινε το 1-0. Με φάουλ που εκτελέστηκε από μακρινή απόσταση ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι στο 50’. Στο 61’ ο Τσιριμώκος, ο οποίος δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα, σούταρε, ο τερματοφύλακας απέκρουσε και ο Χόντζα με σουτ πέτυχε το νικητήριο τέρμα.

Αγωνίστηκαν οι: Τριανταφύλλου, Νταλιάνης (75′ Βασιλείου), Αδαμόπουλος, Σαββίδης, Δρακόπουλος, Σταμάτης, Παυλίδης, Καλατσανάς (68′ Πιστικός), Τσιριμώκος, Καραμήτσος (85′ Γερνάς), Χόντζα.

Η Κ19 έχασε στην Τρίπολη από τον Αστέρα με 2-1. Μετά από ένα άκαρπο α’ ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου (που είχε πολλά παράπονα από τη διαιτησία) προηγήθηκε στο 62’ με γκολ του Καβαλλάρη και δύο λεπτά αργότερα έχασε σπουδαία διπλή ευκαιρία με τον σκόρερ, να αυξήσει τη διαφορά.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ με γκολ στο 76’ και στο 81’, ενώ η ομάδα του Αγρινίου έχασε ακόμα μια πολύ σημαντική ευκαιρία για την ισοφάριση στις καθυστερήσεις με τον Καβαλλάρη.

Αγωνίστηκαν οι: Ριζόπουλος, Γαλιάτσος (46’ Τρομπούκης), Σκούρτης, Μάνος, Αναστασόπουλος (80’ Θεογιάννης), Νικολάου, Μόκκας, Κεχαγιάς (46’ Γκόλιας), Εσκετζής (46’ Καβαλλάρης), Γιωτόπουλος (80’ Σκένδρος), Κακιώνης.