fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΟΦΗ-Ατρόμητος 1-1: «Έκλεψε» βαθμό στο 86′ η ομάδα του Περιστερίου (video)

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν στο Ηράκλειο ΟΦΗ και Ατρόμητος, με τους Περιστεριώτες να «κλέβουν» βαθμό με γκολ στο 86′.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με τον Φελίπε Λουίς στο 38′, πηγαίνοντας με υπέρ του σκορ στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη είχε μεγάλες ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, με τον Τοράλ και τον Μοσκέρα. Ο δεύτερος μάλιστα σημείωσε δοκάρι.

Ωστόσο, στο 85′ ο Γιουμπιτάνα με πολύ όμορφο πλασέ ισοφάρισε και χάρισε στον Ατρόμητο έναν πολύτιμο βαθμό.

1 Comment

1 Comment

1. Ο/Η βασιλάκης Παντελής λέει:

Δεν πρέπει να χρυσώνομε το χάπι,ούτε να κολακεύομε πρόσωπα. Ο ΟΦΗ δέχεται εύκολα το γκολ μκαι δύσκολα σκοράρει. Τι σημαίνει αυτό; Δύο τινά: Ή οι παόκτες δεν είναι καλοί ή ο προπονητής δεν τους προπονεί σωστά. Και επειδή οι ποδοσφαιριστές που έχει στη δύναμή τουο ΟΦΗ,χωρίς να είναι ιδιαίτερα σπουδαίοι,είναι στην πλειοψηφία τους καλοί,νομίζω ότι ο προπνητής έχει την ευθύνη,που η ομάδα δεν αποδίδει τα αναμενόμενα και δεν έχει την απαιτούμενη ομοιογένεια.Μη μας παρασύρουν οι νίκες επί των ομάδων Άρη και ΠΑΟΚ,που ήρθαν στις καθυστερήσεις,ήταν τυχαίεςκαι θα μπορούσε να ήταν και ήττες,σύμφωνα με τις ευκαιρίες που είχαν οι ομάδες.Με τον Ατρόμητο,εγώ είδα υπεροχή των φιλοξενούμενων ε όλο το πρώτο ημίχρονο και διαρκείς κινδύνους από τις αντεπιθέσεις του σε όλο τον αγώνα. Και επειδή ο Ατρόμητος εόναι ουραγός,αυτή η εικόνα του ΟΦΗ με ανησυχεί. Δε σχολιάζω την παράδοσή του αμαχητί στην Τρίπολη,ούτε την ολιγωρία στη Λαμία. Ο προπονητής μας λέει πολλά και πράττει λίγα…