fbpx
Connect with us

ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Παναιτωλικός Κ17: Επιστροφή στις νίκες, 2-1 τον Βόλο

Στις νίκες επέστρεψε μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες η Κ17 του Παναιτωλικού, επικρατώντας του Βόλου με 2-1 στο Emileon.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11’ και ο Τίτορμος πήρε τον έλεγχο χάνοντας ευκαιρίες, ενώ είχε δοκάρι με τον Κοντούρη στο 38’.

Η πίεση αυξήθηκε στο β’ ημίχρονο και ήρθε η ισοφάριση στο 56’ με πλασέ του Γιωτόπουλου, μετά από μπαλιά του Κουτσουπιά. Ο σκόρερ σημάδεψε το δοκάρι στο 78’ και η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ του Κουτσουπιά.

Αγωνίστηκαν οι: Παπασωτήρης, Τρομπούκης, Κουτσουπιάς Μόκκας, Μποκώρος, Ράδος, Κοντούρης, Κυριαζής (56’ Γαλιάτσος), Γιωτόπουλος, Μωραΐτης, Μπρατσιώτης (80’ Μπίζος).

Με 14 βαθμούς σε εννιά αγώνες, η Κ17 βρίσκεται στην 3η θέση του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος Κ17. Τετάρτη 17/11 αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη στο εξ αναβολής παιχνίδι της 9ης Αγωνιστικής.

Φωτο: Γιώργος Ντάικος