ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Παναιτωλικός Κ19: Ισοπαλία με Αστέρα στο Αγρίνιο (φωτο-video)

Στην ισοπαλία «έκατσε» η «μπίλια» στην αναμέτρηση Παναιτωλικός Κ19-Αστέρας Κ19 που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις του Emileon.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, με τον Παναιτωλικό να είναι πιο απειλητικός στα πρώτα λεπτά. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κόντρα στη ροή του αγώνα κέρδισαν πέναλτι στο 9′, σε μία απόφαση που αμφισβητήθηκε έντονα, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για επιθετικό φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Ο Αστέρας με εύστοχη εκτέλεση του Κωστέα έκανε το 0-1, σκορ που δεν κράτησε για πολύ. Ο Παναιτωλικός «πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα», ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Ταράση στο 22′ σε 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου, παρά ορισμένες καλές ευκαιρίες των «καναρινιών» για την ανατροπή.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, οι δυνατές μονομαχίες και τα λάθη αυξήθηκαν και εν τέλει Παναιτωλικός και Αστέρας μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, με τους Αρκάδες να έχουν δοκάρι στο 75′.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Αναστασόπουλος, Σοροβός, Παπαδόπουλος (85’ Ζαβέρδας), Δήμος, Ταράσης (65’ Αυγέρης), Παπανικόπουλος, Νικολάου, Κουνάβας (65’ Καστανιώτης), Βασίλας.