![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/gynaikes-7-1.jpg)
Πανηγυρικά εξασφάλισε την άνοδο στην Β’ Εθνική κατηγορία η γυναικεία ομάδα του Παναιτωλικού, επικρατώντας της Α.Ε Κανονίου στην τελευταία αγωνιστική του ομίλου.
Οι Αγρινιώτισσες επικράτησαν εμφατικά της κερκυραϊκής ομάδας με 6-0 και με 15 βαθμούς (5 νίκες/1 ήττα) πήραν την πρώτη θέση στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος και το εισιτήριο της ανόδου στην δεύτερη κατηγορία.
Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με πανέμορφο γκολ της Φεγγούλη στο 2’ (η οποία σημειωτέον κλήθηκε και στην Εθνική Παγκορασίδων). Στο 5’ διαμόρφωσε το 2-0 με την Τσιρώνη. Στο 10’ ξανά η Φεγγούλη έκανε το 3-0, με την Σιαπλαούρα στο 16’ να «γράφει» το 4-0.
Καθολικά υπερείχαν τα κορίτσια του Αλεξάνδρου Ρήγα στο γήπεδο και στο 33’ με την Τζουμερκιώτη να σκοράρει έκαναν το 5-0. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Κολοβού στο 70′ διεύρυνε το προβάδισμα του Παναιτωλικού στο 6-0. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, με τα κορίτσια του Τίτορμου να γνωρίζουν αποθέωση με το σφύριγμα της λήξης.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/rigas.jpg)
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/gynaikes-2-1.jpg)
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/gynaikes-1-1.jpg)
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/feggouli-2.jpg)
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/feggouli-1.jpg)
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/03/feggouli-3.jpg)
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)
Μπράβο κοριτσαρες!!
Παναιτωλικαρα σε όλα και μόνο!!
Συγχαρητήρια στα κορίτσια.
Μπράβο !!!