ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πανιώνιος – ΑΕΚ Β’: Τρία γκολ και δύο κόκκινες σε ένα ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη (video)

O Πανιώνιος πήρε προβάδισμα κόντρα στην ΑΕΚ Β’ από το πρώτο ημίχρονο, με τους παίκτες του Νικοπολίδη να μπαίνουν δυνατά στο ματς.

Στο 10′ της αναμέτρησης ο Κολοβός έκλεψε την μπάλα. Έβγαλε εξαιρετική πάσα στην πλάτη της άμυνας της Ένωσης στον Γεμιστό που ντρίμπλαρε τον τερματοφύλακα και έκανε το 1-0.

Στο 24′ ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι, με τον Θεοχάρη να λέει όχι στον Γεμιστό, όμως στην εξέλιξη της φάσης ο Μπούσης με μακρινό σουτ έκανε το 2-0, ενώ η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

Στο 40′ οι ισορροπίες άλλαξαν. Ο Σόσα μετά από κλέψιμο μείωσε σε 2-1 για την ΑΕΚ Β’. Μάλιστα ο Πανιώνιος έμεινε με δέκα παίκτες, με τη διαιτητή Ανδρομάχη Τσιοφλίκη να δίνει κόκκινη στον Ενγκουέμ για φάουλ στον Καλιμάτση από την αρχή της φάσης.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μάλιστα, έμεινε και η ΑΕΚ Β΄με 10 παίκτες για σπρώξιμο του Μανίσα σε παίκτη του Πανιωνίου.