![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2024/01/skiadas.jpg)
Παρελθόν αποτελεί από τον Τηλυκράτη ο προερχόμενος από τις υποδομές του Παναιτωλικού, νεαρός αμυντικός, Βασίλης Σκιαδάς.
Ειδικότερα, η ομάδα της Λευκάδας, που βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα του Β’ Ομίλου γνωστοποίησε το «διαζύγιο» μεταξύ των δύο πλευρών.
Ο Σκιαδάς αγωνιζόταν ως δανεικός από τον Παναιτωλικό στον Τηλυκράτη από την περσινή σεζόν. Ήταν εκ των βασικών συντελεστών της ανόδου του από την Γ’ Εθνική στην Super League 2.
Η συνεργασία του νεαρού με τους νησιώτες ανανεώθηκε, ωστόσο πλέον αποχωρεί, έχοντας καταγράψει πέντε συμμετοχές στο πρωτάθλημα.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)