ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Παρωδία στην Super League 2: Ο Ηρακλής διαλύει με 6-0 στο ημίχρονο τον υπό διάλυση Απόλλωνα Λάρισας

Με αγώνα που εξελίσσεται σε… παρωδία συνεχίζεται η  Super League 2. Ο Ηρακλής πέτυχε έξι γκολ στα πρώτα 42 λεπτά απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας.

Ο Απόλλωνας, ο οποίος είναι υπό διάλυση έχει απομείνει με ελάχιστους παίκτες μετά από πολυήμερη αποχή από τις προπονήσεις. Μάλιστα, εκφράστηκαν ενστάσεις και για την συμμετοχή του στην ψηφοφορία για εκλογή προέδρου στη Λίγκα προ ημερών.

Τρία από τα γκολ αυτά πέτυχε ο Άλεξιτς, στο 13′, το 34′ και το 36′, σημειώνοντας ένα αυθεντικό χατ-τρικ για τους γηπεδούχους, ενώ άλλα δύο τέρματα σημείωσε ο Γιουμπιτάνα στο 18′ και το 42′ και ένα πέτυχε ο Τόμας στο 29′.

UPDATE: Στο 60′ του αγώνα πέντε ποδοσφαιριστές των φιλοξενουμένων αποχώρησαν τραυματίες και ο ρέφερι σταμάτησε την αναμέτρηση.