ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΠΑΣ Αχέρων-Παναγρινιακός 2-2: Από δύο σε κάθε ημίχρονο και ισοπαλία

Σε ένα ματς που διεξήχθη σε έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο ο Παναγρινιακός αναδείχθηκε ισόπαλος με τον ΠΑΣ Αχέροντα στο Καναλάκι. Προηγήθηκε 0-2 η ομάδα του Ξανθόπουλου αλλά ισοφαρίστηκε στην επανάληψη.

Ο Παναγρινιακός πήρε το προβάδισμα στο 15′ με εξαιρετικό τελείωμα του Κατσή σε τετ-α-τετ. Ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά, μετά από κόρνερ, στο 28′ διπλασίασε τα τέρματα των Αγρινιωτών.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης το Καναλάκι είχε διπλή φάση και δοκάρι με τον Βέρμπη. Στο 62′ ο Ζδράβος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Σκιαδά. Ο Βασιλειάδης από την άσπρη βούλα μείωσε σε 1-2 στο 64′. Οι γηπεδούχοι πίεζαν ασφυκτικά, με τον Παναγρινιακό να αντέχει ως το 74′.

Ασίστ του Ζδράβου, πλασέ του Πότση από το ύψος του πέναλτι και 2-2. Στο 87′ ο Παναγρινιακός κέρδισε φάουλ σε εξαιρετικό σημείο αλλά η εκτέλεση του Γκόλια ήταν κακή. Το σκορ μέχρι το τελικό σφύριγμα παρέμεινε. Οι Αγρινιώτες ζήτησαν χέρι-πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Ο Παναγρινιακός έφτασε με την ισοπαλία αυτή τους 20 βαθμούς.