ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

«Πεντάστερη» Κ17, φιλική νίκη επί του Αστέρα Μεσολογγίου

Την φιλική νίκη με 5-2 επί του Αστέρα Μεσολογγίου πήραν τα παιδιά της Κ17 του Παναιτωλικού, σε ένα ματς που διεξήχθη στο Μεσολόγγι.

Ο Αστέρας προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Παναιτωλικό να ισοφαρίζει με τον ίδιο τρόπο. Το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα «καναρίνια» σκόραραν τέσσερα γκολ. Δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την εστία και είχαν δοκάρι.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Μεσολογγίου ήταν να μειώσει στο σκορ σε 5-2, που ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τον Παναιτωλικό σκόραραν δύο φορές ο Κωστόπουλος, και από μία Πιστικός, Παρασίδης και Αδαμόπουλος.

Παναιτωλικός (Ζαπάντης): Παπαζώης, Νταλιάνης, Δρακόπουλος, Σαββίδης, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Τσιριμώκος, Κωστόπουλος, Χόντζα, Πιστικός, Καλατσάνας

Aγωνίστηκαν επίσης οι: Κίτσος, Τσώρης, Βαϊνάς, Βασιλείου, Σταμάτης, Γερνάς, Μπιτσικώκος, Ασημακόπουλος, Γκορόγιας, Γκόλιας, Παρασίδης, Θώδης, Μποκώρος και Λιανός.