ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Κ19: Πέντε(!) πέναλτι και ήττα για τον Παναιτωλικό

k19

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο καταλογίστηκαν 5(!) πέναλτι ο Παναιτωλικός γνώρισε την ήττα από τον Πανιώνιο, για το πρωτάθλημα υποδομών Κ19 της Σούπερ Λίγκ.

Ο ρέφερι της αναμέτρησης, κ. Καλαμάρης υπέδειξε αρχικά 2 φορές την άσπρη βούλα, με τον Πανιώνιο να πηγαίνει προηγούμενος στα αποδυτήρια με 0-2.

Στην επανάληψη, με τον ίδιο τρόπο, δις, ο Παναιτωλικός ισοφάρισε. Τα τέρματα σημείωσαν οι Σκόνδρας και Πανταζής.

Κι ενώ όλα «έδειχναν» ισοπαλία, ο Πανιώνιος κέρδισε νέο πέναλτι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Με εύστοχη εκτέλεση διαμορφώθηκε το τελικό 2-3.

Το σύνολο του Βασίλη Ξανθόπουλου έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει την Λάρισα (που ηττήθηκε στο Βόλο), παραμένοντας στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα.