ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πέρασε από το Ηράκλειο η ΑΕΛ, στο -1 από τον Παναιτωλικό (video)

Σε ένα τρελό ματς, η ΑΕΛ ήταν ανώτερη, εξαργύρωσε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και με ήρωα τον Ντουρμισάι ανταμείφθηκε με το 3-2 επί του ΟΦΗ, που γνώρισε 9η σερί ήττα και μπλέκει άσχημα.

Η ομάδα της Λάρισας πλησίασε τον Παναιτωλικό στον πόντο (έχοντας και παιχνίδι λιγότερο).

Το σκορ άνοιξε ο Στάικος με λίγο τύχη στο 2’ για τους Κρητικούς, ο Ντουρμισάι ισοφάρισε στο 29’ με πέναλτι που πήρε ο ίδιος, ο Ακούνια έκανε το 1-2 στο 63’ με ωραίο πλασέ και ο Ντε Γκούζμαν βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα με τη δεύτερη (νικήθηκε από τον Νάγκι στο πρώτο και δόθηκε επανάληψη) στο 74’.

Ωστόσο, τέσσερα λεπτά μετά ο Σολίς, ο οποίος είχε ανεβάσει τους γηπεδούχους με την είσοδό του, έγινε μοιραίος από ωραίος, καθώς αποβλήθηκε για εκτός φάσης χτύπημα στον Γιακιμόφσκι και ο Ντουρμισάι με ωραίο γκολ στο 84ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Λάρισας.