ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πέρασε με τριάρα από την έδρα της Κηφισιάς ο Αστέρας (video)

Με 1-3 επιβλήθηκε ο Αστέρας Τρίπολης της Κηφισιάς στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της Κυριακής για την 12η αγωνιστική της Super League.

Oι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να ανοίξουν στο σκορ στο 13’ όταν ο Γκος εκτέλεσε το φάουλ άψογα, με τον Μάντζη με ωραία κεφαλιά να βρίσκει στόχο.

Το 0-2 έγινε στο 34ο λεπτό με τον Κρέσπι να εκτελεί με ωραίο πλασέ για να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.

Ο Γκος δημιούργησε άλλο ένα γκολ, από εκτέλεση κόρνερ, με τον Τζουκάνοβιτς να κάνει τρομερό τελείωμα στην κίνηση και να σκοράρει στο 72′.

Η Κηφισιά βρήκε δίχτυα στο 88ο λεπτό, όταν ο Μπιφουμά έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια και άψογο τελείωμα για να νικήσει τον Παπαδόπουλο και να διαμορφώσει το 1-3, σκορ το οποίο παρέμεινε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Στους 8 βαθμούς και αρκετά χαμηλά στη βαθμολογία έμεινε η Κηφισιά (έρχεται στο Αγρίνιο την επόμενη αγωνιστική), ενώ ο Αστέρας έφτασε τους 14 και βρίσκεται στο -1 από την εξάδα και στο -3 από την 5η θέση.