Πλήρωσε ακριβά τα λάθη της η Κ17, ήττα από τον Βόλο (φωτο)

Αν και βρέθηκε προηγούμενη στο ημίχρονο με 2-1, η Κ17 του Παναιτωλικού πλήρωσε τα λάθη της γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 2-4.

Τα «καναρίνια» μπήκαν πολύ καλύτερα στο παιχνίδι και ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων. Αρχικά στο άνοιξαν το σκορ με τον Μπελλάλη στο 13′. Στο 34′ ο πολύ καλός Βλαχοδήμος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού.

Ο Βόλος μείωσε στα τέλη του ημιχρόνου (39′) ενώ το 2-2 ήρθε από αδράνεια της άμυνας στο 67′. Σα να μην έφτανε αυτό, στο 79′ έγινε ανατροπή στο σκορ από τους φιλοξενούμενους. Στο 88′ οι Βολιώτες έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να πιέζει για την ισοφάριση, ο Βόλος βγήκε στην αντεπίθεση και με σουτ διαμορφώθηκε το τελικό 2-4.

Παναιτωλικός (Θεοδοσίου): Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάνης, Καπνιάρης, Βλαχοδήμος, Κεχαγιάς, Ελέζι, Γιωτόπουλος, Κακιώνης, Μπελλάλης, Γαλαζούλας

Φωτογραφίες: Χρήστος Θεοδωρόπουλος