ΕΙΔΗΣΕΙΣ

«Ροντέο» στην Καισαριανή, Κηφισιά-Πανσερραϊκός 4-4 από… 0-3 (video)

Ένα απίθανο παιχνίδι έγινε στην Καισαριανή με την Κηφισιά να ισοφαρίζει στο 90’+11′ τον Πανσερραϊκό των δέκα παικτών σε… 4-4.

Μετά από ένα αδιανόητο παιχνίδι σε εξέλιξη και ένταση, Κηφισιά και Πανσερραϊκός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 4-4.

Οι Σερραίοι προηγήθηκαν 0-3 στο 22′. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4′ ο Δεληγιαννίδης, με δυνατό σουτ, για την ομάδα των Σερρών.

Στο 12′ ο Στάικος ξανά με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία.

Στο 22′ ο Μπέργκστρομ διαμόρφωσε το 0-3, σκοράροντας με κεφαλιά.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πανσερραϊκός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χάγεκ Τόμας. Η Κηφισιά στο δεύτερο μέρος δεν τα παράτησε. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου αρχικά μείωσε με τον Κωνσταντακόπουλο.

Στο 72′ ο Οζέγκοβιτς έβαλε «φωτιά» στο ματς, κάνοντας το 2-3.

Ωστόσο ο Πανσερραϊκός βρήκε γκολ, που φάνηκε… «χρυσό» με τον Πηλέα στο 77′, ανακτώντας το προβάδισμα των δύο τερμάτων.

Στις καθυστερήσεις όμως το δράμα έφτασε σε… κορύφωση. Ο Τετέι μείωσε στο 96′ σε 3-4.

Στο 90’+11′ ο Μποτία μετά από «αναμπουμπούλα» στην άμυνα του Πανσερραϊκού διαμόρφωσε το τελικό 4-4 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.