ΕΙΔΗΣΕΙΣ

«Ροντέο» στην Τρίπολη, 2-3 ο Ιωνικός τον Αστέρα

Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός: Η ομάδα της Νίκαιας αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, με τους Άοσμαν, Λένις, έφτασε σε απίστευτη ανατροπή.

Οι Αρκάδες μπήκαν φουριόζοι και στην πρώτη καλή τους στιγμή άνοιξαν το σκορ. Στο 6’ ο Σίτο απέφυγε εντυπωσιακά τον Ματσούκα, γύρισε στον Ριέρα, ο οποίος σούταρε και στην πορεία της μπάλας κινήθηκε ο Καπίγια και άνοιξε το σκορ.

Στο 58΄ο Λένις πλάσαρε, ο Τσιφτσής απέκρουσε και η μπάλα πήγε στο δοκάρι και κόρνερ. Ο Ιωνικός, όμως, φώναξε για σπρώξιμο του Καστάνιο στον Λένις. Ο Τζήλος κάλεσε τον Κουμπαράκη στο VAR, αυτός είδε σπρώξιμο κι έδωσε πέναλτι και κόκκινη στον παίκτη του Αστέρα!

Ο Άοσμαν ευστόχησε στην εκτέλεση και ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Ιωνικός, όμως, δεν έμεινε εκεί. Με αριθμητικό πλεονέκτημα κυνήγησε και τη νίκη και βρήκε δεύτερο γκολ στο 67’. Κάθετη του Άοσμαν, ο Λένις έφυγε στην κόντρα και πλάσαρε για το 1-2.

Ο Ιωνικός άντεξε στην πίεση και στο 98′ πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Μάναλη στην αντεπίθεση. Στο 100′ (είχε δείξει εννιά λεπτά καθυστερήσεις ο Κουμπαράκης), ο Ρεγκίς απλά μείωσε για τον Αστέρα σε 2-3.