fbpx
Connect with us

ΤΟΠΙΚΑ

«Σάρωσε» την Κασσιόπη ο Παναγρινιακός (φωτο)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα έκανε ο Παναγρινιακός στη Γ’ Εθνική, με την ομάδα του Αγρινίου να επιβάλλεται με 5-1 της Κασσιόπης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδίκησε «δάφνες» ποιότητας, ωστόσο οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 42′ με τον Βασιλάρη. Στην επανάληψη ο Παναγρινιακός ήταν ισοπεδωτικός, διπλασιάζοντας τα τέρματά του με τον Μήλιο στο 47′ και τον Ντούλια στο 51′ να κάνει το 3-0.

Τρία λεπτά αργότερα, σειρά του Φραγκούλη να σκοράρει για το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 71′, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Κούσης στις καθυστερήσεις.

Παναγρινιακός (Β. Ξανθόπουλος): Παρδαλός, Καλοκαίρης, Γκόλιας (58′ Κούσης), Παναγιωτόπουλος, Φραγκούλης Αγ., Σαμψώνας, Ντούλιας, Μήλιος (80′ Κοκκώνης), Φραγκούλης Στ. (63′ Νούλας Σπ.), Βασιλάρης (80′ Ψηφής), Βασιλόγιαννης (63′ Αντωνόπουλος)

Κέρκυρα (Κώστας Χριστοφοράκης): Πετράκης, Φουρίκης, Αυλωνίτης, Γουλιαρμής, Νταρλαγιάννης, Τζώρας, Γκιώτας (84′ Μεριάνος), Μποζίκης, Μποτίνι, Μπουντανί, Μπαχιματάι

Το φωτορεπορτάζ του Χρήστου Θεοδωρόπουλου για την AgrinioMedia:
Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αγώνων στη Γ’ Εθνική:

1ος όμιλος
Αλεξανδρούπολη FC – Απόλλων Παραλιμνίου 2-0
Άρης Αβάτου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-1
Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 2-1
ΑΕ Διδυμοτείχου – Αετός Οφρυνίου 0-1
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 2-0
ΑΕ Ευόσμου – ΑΕ Αμπελοκήπων 2-1
Ελπίδα Σαπών – Ηρακλής 0-3
Εθνικός Σοχού – Ορφέας Ξάνθης 2-0

2ος όμιλος
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-3
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εδεσσαϊκός 3-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Πλαγιάς 4-1
Ποσειδών Μηχανιώνας – Μακεδονικός 1-0
Αετός Βαρβάρας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-2
Θύελλα Σαρακηνών – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1
Νέα Καλλικράτεια – Αγροτικός Αστέρας αναβλ.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

3ος όμιλος
Δίας Δίου – Ατρόμητος Παλαμά 0-1
ΠΟ Ελασσόνας – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2
ΠΟ Φήκης – Αετός Μακρυχωρίου 1-3
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΣ Μετέωρα 1-0
ΑΟ Σελλάνων – Ερμής Αμυνταίου 3-0
ΑΕ Καρίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0
Ηρακλής Λάρισας – Μακεδονικός Φούφα αναβλ.
Ρεπό: Κοζάνη

4ος όμιλος
ΑΠΟ Αταλάντη – Φωκικός 0-1
Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Υπάτου 0-0
ΑΟ Νέας Αρτάκης – Θησέας Αγριάς 1-1
Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΓΣ Αλμυρού 2-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0
Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών


5ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Παναγρινιακός – Κασσιόπη 5-1
Θύελλα Κατσικάς – Αναγέννηση Άρτας 1-2
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 4-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Τηλυκράτης 0-2
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΠΑΣ Θύελλα 2-1
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου – Αμβρακικός Λουτρού 0-1

6ος όμιλος (1η αγωνιστική)
Πανιώνιος – Πανναξιακός 4-1
Χαραυγιακός – ΑΕ Μυκόνου 2-1
Αήττητος Σπάτων – Φωστήρας 1-0
ΓΣ Μαρκό – ΑΕ Μοσχάτου 0-0
Εθνικός – ΓΣ Ηλιούπολης 0-1
Ρεπό: Προοδευτική

7ος όμιλος
Μολαϊκός – Ναύπλιο 2017 1-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Άρης Σκάλας 0-1
ΑΕ Κηφισιάς – ΑΕ Ερμιονίδας 2-0
Κορωνίδα Κοιλάδας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1-1
Ερμής Μελιγούς – ΠΑΟ Ρουφ 2-1
Πανγυθεατικός – Παναρκαδικός 1-0
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος
ΑΟ Πυλίου – Αίας Σαλαμίνας 1-2
Αιολικός – Θύελλα Ραφήνας 2-2
Ακράτητος – Πανελευσινιακός 0-5
ΑΠΕ Μικρασιατική– Αετός Λουτρών 1-2
Αστέρας Βάρης – ΑΟ Καραβάς 3-0
ΑΠΟ Κερατσίνι –Πυθαγόρας (19/10, 12:00)

9ος όμιλος
ΑΟ Τσιλιβή – Πάμισος Μεσσήνης 0-1
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ζάκυνθος 0-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Παναιγιάλειος 1-1
Αχαϊκή – Εθνικός Σκουλικάδου 1-0
ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός 1-0 (σε εξέλιξη)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αίας Γαστούνης αναβλ.
Ρεπό: Θύελλα Πατρών

10ος όμιλος (1η αγωνιστική)
Γιούχτας – Αστέρας Ρεθύμνου 0-1
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Σούδας 2-1
Αλμυρός Γαζίου – Αναγέννηση Ιεράπετρας 1-6
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άρης Ρεθύμνου 3-0
ΑΕ Νεάπολης – Ατσαλένιος 0-2
ΑΟ Πόρου – Ηρόδοτος 0-1
Ρεθυμνιακός – ΑΟ Δαμάστας 2-0
ΑΟ Παλαιόχωρας – Πλατανιάς 2-0

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΟΠΙΚΑ