fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

«Σάρωσε» τον Άρη η Κ17! (video)

Μέσα σε ένα ημίχρονο η Κ17 «σάρωσε» τον Άρη εκτός έδρας, παίρνοντας προβάδισμα με 0-3 και τελικώς τη νίκη με 2-3.

Στην αναμέτρηση που διεξήχθη νωρίτερα σήμερα Σάββατο στην Πυλαία της Θεσσαλονίκης, για την 3η αγωνιστική του Δ’ Ομίλου της πρώτης φάσης, τα «καναρίνια» ήταν εξαιρετικά.

Μάλιστα, πήραν προβάδισμα με τρία γκολ. Άνοιξαν το σκορ στο τέλος του πρώτου μέρους με τον Σαλαγιάννη. Διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μόκκα στο 49′, χάρη σε πέναλτι που κέρδισε ο Βλαχοδήμος. Το 0-3 έκανε ο Κακιώνης στο 57′.

Ο Άρης το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-3 με γκολ των Παπακωνσταντίνου, Καζαντζίδη, στο 75′ και τις καθυστερήσεις του αγώνα.

Παναιτωλικός (Θεοδοσίου): Ζαραιδόνης, Γαλιάτσος, Μόκκας, Βλαχοδήμος, Καπνιάρης, Κεχαγιάς Σαλαγιάννης (88 Πρωτόγερος), Ελέζι (81 Τσιριμώκος), Μπελλάλης (81 Παυλίδης), Γιωτόπουλος (88 Δρακόπουλος), Κακιώνης (70 Γαλαζούλας)

Φωτο: Pressaris.gr