Στη ζώνη του υποβιβασμού ο Παναιτωλικός- Βαθμολογία κι επόμενη αγωνιστική

Στην ζώνη του υποβιβασμού βρίσκεται ο Παναιτωλικός μετά την ήττα από τον Βόλο και η συγκυρία μπροστά του ανάγει το ματς με την Κηφισιά σε τελικό.

Ενδεχόμενη ήττα για τον Τίτορμο θα είναι καταδικαστική, καθότι η Κηφισιά θα αποσπαστεί στο +4, ενώ και σε ενδεχόμενη ισοπαλία το σύνολο του Πετράκη θα βρίσκεται πίσω, αναμένοντας τυχόν στραβοπατήματα των ομάδων πάνω της.

Κριτήρια ισοβαθμίας

1. Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα Playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

– Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playouts αθροιστικά).

– Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playouts αθροιστικά).

– Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.