![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2020/08/Lucero.jpg)
Στην Κύπρο θα αγωνίζεται τη νέα σεζόν ο Αντριάν Λουσέρο. Ο 34χρονος Αργεντινός ανακοινώθηκε από την ΕΝΠ.
Επιστρέφει στην Μεγαλόνησο, καθώς τη σεζόν 2013-14 είχε φορέσει τη φανέλα της ΑΕΚ Λάρνακας.
Τα τελευταία δύο χρόνια φορούσε τη φανέλα του Παναιτωλικού, από τον οποίον έμεινε ελεύθερος.
Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:
“Η ΕΝΠ Ποδόσφαιρο (Δημόσια) ΛΤΔ ανακοινώνει την απόκτηση του πολύπειρου μέσου Adrian Lucero. Ο ποδοσφαιριστής βρίσκεται ήδη στην Κύπρο και θα ενταχθεί άμεσα στις προπονήσεις της ομάδας μας. Η μεγάλη οικογένεια της Ένωσης θέλει να ευχηθεί στον ποδοσφαιριστή κάθε επιτυχία».
Στην Ελλάδα έπαιξε σε Πανθρακικό, Απόλλωνα Σμύρνης, Ξάνθη και Παναιτωλικό. Ο 34χρονος υπέγραψε ήδη το συμβόλαιό του με την ομάδα του Παραλιμνίου και θα ενταχθεί άμεσα στις προπονήσεις των βυσσινί”.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)