ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

«Στραβοπάτησε» η Κ19, 1-1 με τον Βόλο

Χαμένο πέναλτι ο Κοντούρης, από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες

«Στραβοπάτησε» η Κ19 του Παναιτωλικού απέναντι στον Βόλο, μένοντας ισόπαλη 1-1 σε ένα ματς που δεν «έπιασε» την απόδοση προηγούμενων αγωνιστικών.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός δεν είχε καλή εικόνα, ωστόσο είχε την ευκαιρία να προηγηθεί.

Στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Κοντούρης. Νικήθηκε ωστόσο από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάληψη το σύνολο του Δημήτρη Θεοδοσίου ανέβασε απόδοση και παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένο στο γήπεδο. Ωστόσο ο Βόλος προηγήθηκε κόντρα στην ροή του αγώνα στο 78′, με σουτ έξω από την περιοχή.

Παρόλα αυτά τα «καναρίνια» αντέδρασαν. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, εκτέλεσε φάουλ ο Κεχαγιάς. Ο Αναστασόπουλος μέσα από τη μικρή περιοχή με κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος (46’ Τρομπούκης), Σκούρτης (75’ Μωραΐτης), Αναστασόπουλος, Μάνος, Ράδος (81’ Μόκκας), Κοντούρης, Γκόλιας (46’ Κεχαγιάς), Μορφάκης, Καβαλλάρης, Γιωτόπουλος (75’ Κακιώνης).

Ο Παναιτωλικός έχασε την ευκαιρία να αναρριχηθεί 2ος στην βαθμολογία. Πλέον με 13 βαθμούς είναι στην 3η θέση.