ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Super League 2: Ο Ολυμπιακός Β’ αποχώρησε στο ημίχρονο με την Καλλιθέα λόγω διαιτησίας (video)

Η Καλλιθέα ισοφάρισε το σκορ με γκολ οφσάιντ ενώ ακυρώθηκε αυτογκόλ της ως… οφσάιντ

Ροντέο στο «Ελ Πάσο». Ο Ολυμπιακός Β’ αποχώρησε από το ματς με την Καλλιθέα λόγω των διαιτητικών αποφάσεων πριν το ημίχρονο.

Οι Πειραιώτες, για το πρωτάθλημα της Super League 2, προηγήθηκαν με 0-1. Σκόρερ ο Κωστή στο τέταρτο μόλις λεπτό.

Η Καλλιθέα ισοφάρισε στο 13′ με τον Κυνηγόπουλο να σκοράρει. Ωστόσο ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν εκτεθειμένος.

Λίγο αργότερα, ο Κυνηγόπουλος από εκτελεστής έγινε δημιουργός και βρήκε με σέντρα τον Νίλι, ο οποίος με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Καλλιθέα.

Οι παίκτες και το προπονητικό επιτελείο του Ολυμπιακού Β’ διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το αυτογκόλ του Ευαγγέλου που δεν μέτρησε στο 38′. Το ριπλέι τους δικαιώνει.

Σημειώθηκαν διαπληκτισμοί στον αγωνιστικό χώρο ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν επέστρεψε ποτέ στο γήπεδο σε ένδειξη διαμαρτυρίας. Μένει να φανεί το πώς θα «κλείσει» το φύλλο αγώνα ο διαιτητής της αναμέτρησης καθώς και η αντίδραση των Πειραιωτών…