Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Super League 2: «Πεντάσφαιρη» Καλαμάτα – Πρώτη η Ξάνθη (video)

Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν στην 9η αγωνιστική της Super League 2- Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου.

Στην κορυφή του Α’ ομίλου παρέμεινε η Ξάνθη, η οποία επιβλήθηκε άνετα του ΑΟ Τρίκαλα με 5-0. Οι Ακρίτες «καθάρισαν» το ματς σε έξι λεπτά με τρία γκολ από τους Πλατέλλα (37’), Ιμπραΐμι (41), Τσέλιο (44’). Στο 63’ ο Ιμπραΐμι έκανε το 4-0 και στο 90+2’ ο Βιθέντε Γκόμεζ πέτυχε το 5-0.

Στη τρίτη θέση της κατάταξης ανέβηκε η Αναγέννηση Καρδίτσας έπειτα και από τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής. Η ΑΣΑ επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας, με την ΑΕΛ να μένει και πάλι στην ισοπαλία και να χάνει κι άλλο έδαφος στη μάχη της κορυφής.

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια μέσα στην Καρδίτσα σημείωσε η τοπική Αναγέννηση. Το γκολ με κεφαλιά του πολύπειρου Στέφανου Αθανασιάδη στο 65ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη επί του Απόλλωνα Λάρισας.