ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Super League 2: Πήρε το ντέρμπι ο Λεβαδειακός, απίστευτη ανατροπή ο Ιωνικός (video)

Στη Λιβαδειά σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Εργοτέλη, καθώς ο Λεβαδειακός επιβλήθηκε των Κρητικών και τον είδαν να μειώνει στον ένα βαθμό την απόσταση από την κορυφή.

Το γκολ που έκρινε το ντέρμπι της 14ης αγωνιστική της Super League 2 το πέτυχε ο Μπιανκόνι, που εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Μαζουλουξή και σκόραρε χάρη και σε κόντρα πάνω σε αμυντικό, στο 26’.

Το παραπάνω αποτέλεσμα απέτυχε να εκμεταλλευτεί ο Διαγόρας, που υπέστη απρόσμενη εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-0 κι έτσι έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή.

Το ματς στη Ρόδο κρίθηκε από μία πανέμορφη κεφαλιά του Κλάους Αθανασιάδη στο 62ο λεπτό.

Ο Ιωνικός από την άλλη είδε το ματς στα Τρίκαλα να στραβώνει από νωρίς, ωστόσο κατόρθωσε να πανηγυρίσει μία τεράστια νίκη, 3-2, επιστρέφοντας από το εις βάρος του 2-0!

Ριζογιάννης (15’ πέν.) και Σκόνδρας (26’) έβαλαν μπροστά τους Θεσσαλούς, με τον Ρόλε να μειώνει με τρομερό σουτ στο 62’. Η ισοφάριση ήρθε από τον Μάναλη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας, Κάστρο, να ολοκληρώνει την τεράστια ανατροπή στο 90+5!

Τέλος, τα Χανιά επιβλήθηκαν 1-0 του Καραϊσκάκη Άρτας χάρη σε γκολ του Διαμαντόπουλου στο 74ο λεπτό.

Στη βαθμολογία, ο Εργοτέλης παραμένει στην κορυφή με 28 βαθμούς, ακολουθεί ο Λεβαδειακός με 27, στο –1 βρίσκεται ο Διαγόρας και στο -2, στους 25, ο Ιωνικός! Μάχη…