ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Super League 2: «Σεφτέ» με Τεννέ η Ξάνθη (video)

Ένα φοβερό γκολ του Σχρόγιεν ήταν αρκετό για την Ξάνθη ώστε να επιστρέψει στις νίκες (1-0 την Δόξα Δράμας) και να κάνει… σεφτέ ο Μπάμπης Τεννές

Μετά από τρεις διαδοχικές απώλειες βαθμών, η Ξάνθη κατάφερε να «λυγίσει» την Δόξα Δράμας και να επιστρέψει στις νίκες, ανεβαίνοντας στους 20 βαθμούς.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη για τον Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο της Ξάνθης, γνωρίζοντας πως δεν χωρούσε σήμερα άλλο «στραβοπάτημα» αφού βρίσκεται μακριά από την κορυφή!

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Σχρόγιεν με φοβερό σουτ, που βρήκε πριν καταλήξει στα δίχτυα στο οριζόντιο δοκάρι, στο 31ο λεπτό, με την Ξάνθη στη συνέχεια να… παίζει με τη φωτιά αλλά να μην «καίγεται», έχοντας ως «σωτήρα» τον κίπερ της, Ίτσο, με χαρακτηριστικότερη επέμβαση όλων στο 70ο λεπτό στο σουτ του Μαυριά μέσα από την περιοχή.

Με αυτή τη νίκη η Ξάνθη μείωσε τη διαφορά από την κορυφή και τον Εργοτέλη στους οκτώ βαθμούς, σταματώντας το αρνητικό σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη, ενώ η Δόξα Δράμας γνώρισε τέταρτη διαδοχική ήττα και παραμένει στη 10η θέση με 11 βαθμούς.

Πηγή: sport-fm.gr