ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Super League: «Με το δεξί» ΠΑΣ Γιάννινα, ΠΑΟΚ και ΟΦΗ (video)

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην Super League ΠΑΣ Γιάννινα, ΠΑΟΚ και ΟΦΗ απέναντι σε Κηφισιά, Αστέρα και Άρη αντίστοιχα.

Οι Κρητικοί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Ντίκο να ανοίγει λογαριασμό για φετος από ασίστ του… Μανδά στο 17’. Ο Θοράρινσον με τη βοήθεια κι της τύχης έκανε διπλασίασε τα τέρματά τους στο 38’.

Ενδιάμεσα ο Πάλμα είδε δοκάρι και Μανδά να του στερούν την ισοφάριση, με τον Μορόν να κάνει τελικά το 2-1 στο 40ο λεπτό.

Ο Άρης έφερε την ισορροπία στο 68΄, με το τέρμα του Φαμπιάνο που καταλογίστηκε μέσω VAR. Ακολούθησε ένα ακόμα δοκάρι από τον Πάλμα, με απευθείας φάουλ στο 86′.

Στο 91′ ο Νέιρα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, 3-2.

Στα Γιάννενα, ο ΠΑΣ έπαιξε σήμερα το δεύτερο ημίχρονο (ελέω χαλασμένου προβολέα) με την Κηφισιά του Γιάννη Αναστασίου.

Ο Κόντε σκόραρε δύο φορές (η μία χθες), με τους νεοφώτιστους να έχουν –αυστηρώς- ακυρωθέν γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

Το τελικό αποτέλεσμα, 3-0, διαμόρφωσε ο Γκάρο, με τον ΠΑΣ να παίζει με δέκα στο τέλος ελέω αποβολής του Καραχάλιου.

Με το… δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Stoiximan Super League μπήκε ο ΠΑΟΚ. Επικράτησε με άνεση 3-0 του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα.

Παρά το γεγονός πως ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα, ο «δικέφαλος του βορρά» έπαιξε κατά διαστήματα γρήγορο ποδόσφαιρο, έχοντας ως πρωταγωνιστές των Αντρίγια Ζίβκοβιτς που πέτυχε δύο γκολ, αλλά και τον Στέφαν Σβαμπ που μοίρασε δύο ασίστ.