fbpx
Connect with us

ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Συντριβή για την Κ19 στα Γιάννενα

Με βαριά ήττα επέστρεψε στη δράση η Κ19 του Παναιτωλικού, που γνώρισε χθες Σάββατο τη συντριβή στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ με 5-1. Δύο δοκάρια είχε ο Παναιτωλικός.

Ο Μίνα, μόλις στο 4ο λεπτό, με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λώλή, άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ.

Στο 19ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής, διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ, με πλασέ μετά από μπαλιά του Λώλη. Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημίωρου, ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι σε σουτ του Τσακνή.

Στο 33ο λεπτό, και αφού είχε «σερβίρει» στα δύο γκολ, τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Λώλης, ο οποίος σημείωσε το 3-0 με σουτ. Λίγο πριν την ανάπαυλα για το ημίχρονο, και πάλι ο Λώλης έκανε στην ασίστ στον Φερεντίνο που δεν δυσκολεύτηκε να «γράψει» το 4-0 με διαγώνιο σουτ.

Στο 53ο λεπτό και πάλι οι ίδιοι πρωταγωνιστές διαμόρφωσαν το 5-0. Ο Λώλης βρήκε και πάλι τον Φερεντίνο ο οποίος με προβολή το 5-0. Στο 55ο λεπτό ο Παναιτωλικός μείωσε σε 5-1 με σουτ του Νικολάου.

Στο τελευταίο πεντάλεπτο η ομάδα του Αγρινίου είχε οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Βασίλα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Νίκος Μπαδήμας): Βρακάς, Πήλιος Αλ (65’ Γκρέστας), Ρίζος, Τσιούτσιος, Ντόντης, Τσέλιος, Φερεντίνος, Κύρκος (73’ Γερονικολός), Μίνα (73’ Ψωμαράς), Γροσδάνης (58’ Λώλης Ν), Λώλης Αλ (57’ Δημητρέλος).

Παναιτωλικός (Λουτσιάνο ντε Σόουζα): Καρβέλης, Θεοδώρου, Σορόβος, Παπανικόπουλος, Σαράκης (75’ Ταράσης), Κρανιώτης (65’ Ζουρνατζάκης), Βασίλας(46’ Νικολάου) Νταβάνος, Λαζαρίδης (46’ Τσιγαρίδης), Τρομπούκης (53’ Δημητρίου), Τσακνής.