Θετικός ο Κοντούρης με τα χρώματα της Εθνικής στην Κροατία

Θετικές εμφανίσεις σημείωσε ο νεαρός του Παναιτωλικού, Σωτήρης Κοντούρης, με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδας σε διεθνές τουρνουά στην πόλη Ούμαγκ της Κροατίας.

Ειδικότερα, ο νεαρός ήταν στην αποστολή της Εθνικής Νέων για την σειρά των φιλικών αγώνων.

Με αντίπαλο την Τουρκία αγωνίστηκε βασικός για 81 λεπτά. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε με 1-2. Απέναντι στην Λετονία αγωνίστηκε βασικός για ένα ημίχρονο, με την Εθνική να παίρνει νίκη με 3-0.

Στην τελευταία αγωνιστική (νίκη απέναντι στην οικοδέσποινα Κροατία με 2-0), δεν αγωνίστηκε λόγω μικροτραυματισμού.