Το ανέτρεψε αλλά τελικώς ισόπαλη η Κ19 με την Κηφισιά (φωτο)

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η Κ19 του Παναιτωλικού με την Κηφισιά στο παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο Emileon για την 13η αγωνιστική.

Η Κηφισιά προηγήθηκε στο 9′. Η απάντηση του Παναιτωλικού ωστόσο ήταν άμεση. Ο Καβαλάρης κέρδισε πέναλτι στο 14’, με τον Μορφάκη να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα για το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να γίνονται απειλητικοί σε ορισμένες περιπτώσεις από στατικές μπάλες και ολιγωρίες της άμυνας του Παναιτωλικού, που είχε κι αυτός τις στιγμές του.

Στην επανάληψη και ειδικότερα στο 57′ τα «καναρίνια» ανέτρεψαν το σκορ. Το σκηνικό πανομοιότυπο: Ο Καβαλάρης κέρδισε δεύτερο πέναλτι, ο Μορφάκης ευστόχησε και έκανε το 2-1. Ωστόσο η Κηφισιά βρήκε την ισοφάριση στο 83′.

Παναιτωλικός (Θεοδοσίου): Λέσι, Σκούρτης, Σκένδρος, Μόκκας, Γαλιάτσος, Αναστασόπουλος, Κεχαγιάς, Μπελάλης, Καβαλάρης, Μορφάκης, Μάνος