ΤΟΠΙΚΑ

Τοπικά: Φιλική νίκη της Ένωσης Αγίου Δημητρίου επί του Ρηγανά

Στο φιλικό που διεξήχθη στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου, χθες Παρασκευή η Ένωση Αγίου Δημητρίου επικράτησε 3-1 του ΑΟ Ρηγανά.

Ο αγώνας είχε ευκαιρίες, ένταση και ο ρυθμός ήταν πολύ καλός. Χωρίς τέρματα το πρώτο ημίχρονο με τον Ηλία Κοκώνη να έχει κλασική ευκαιρία στο 5ο μόλις λεπτό.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με σκόρερ τον Ηλία Κοκώνη. Ο Νάκος έχασε πέναλτι για τον ΑΟ Ρηγανά στο 53ο λεπτό, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Πρωταγωνιστής ο Κοκώνης και στο 60ο λεπτό, έχοντας δοκάρι σε διπλή προσπάθεια.

Στο 63ο λεπτό, ο Πριόβολος ανατράπηκε και κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Τσεκούρας, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά με κεφαλιά σημείωσε το 2-0. Στο 73′ ο ΑΟ Ρηγανά μείωσε σε 2-1 με τον Αριστόπουλο. Στο 79ο λεπτό ο Κωστόπουλος με ωραίο σουτ έγραψε το τελικό 3-1.