«Τρένο» με… «σπασμένα φρένα» η Κ17, επική ανατροπή επί της ΑΕΛ και κορυφή!

«Χωρίς φρένα» συνεχίζει την πορεία του το… «τρένο» της Κ17 του Παναιτωλικού, επικρατώντας με επική ανατροπή της ΑΕΛ με 3-2.

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου νίκησε τους Θεσσαλούς στο Emileon, σε μια αναμέτρηση με συγκλονιστική εξέλιξη.

Προηγήθηκε στο 2’ με τον Γιωτόπουλο, αλλά η φιλοξενούμενη ομάδα απάντησε στο 4’ ισοφαρίζοντας και έκανε το 1-2 στο 62’ μετά από πέναλτι, το οποίο αρχικά απέκρουσε ο Ζαραϊδόνης. Σκορ που παρέμεινε έως τις καθυστερήσεις του αγώνα…

Στο 92’ ο Γαλαζούλας με πλασέ και δύο λεπτά μετά ο Μόκκας με κεφαλιά, έκαναν την πλήρη ανατροπή. Με τη νίκη αυτή ο Παναιτωλικός έφτασε τους 14 βαθμούς και πέρασε έστω και προσωρινά πρώτος στον όμιλό του.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάνης (81’ Τσιριμώκος), Καπνιάρης, Βλαχοδήμος (60’ Παυλίδης), Μόκκας, Κεχαγιάς, Γιωτόπουλος, Μπελλάλης (46’ Ελέζι), Κακιώνης (66’ Χότζα), Γαλαζούλας.