Τρίποντο με εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο η Κ17 επί του Πανσερραϊκού (φωτο-video)

Κάνοντας το καλύτερο πρώτο της ημίχρονο για φέτος η Κ17 του Παναιτωλικού επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού με 2-0 για την 5η αγωνιστική της Β’ Φάσης στο πρωτάθλημα.

Στα πρώτα 20′ ο Παναιτωλικός του Χρήστου Ζαπάντη ήταν καταιγιστικός. Πρεσάροντας ψηλά πήρε προβάδισμα στο 10′ με τον Χόντζα. Στο 15′ ο Τσιριμώκος κέρδισε πέναλτι με εξαιρετική ατομική ενέργεια. Ο Πιστικός που ανέλαβε την εκτέλεση δεν λάθεψε, για το 2-0.

Ένα λεπτό μετά το γκολ, ο Χόντζα «άγγιξε» το 3-0, ωστόσο η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι.

Παρά τις ευκαιρίες που χάθηκαν στη συνέχεια από Τσιριμώκο, Χόντζα, Πιστικό, ο Παναιτωλικός δεν διεύρυνε το προβάδισμά του.

Το σκορ του ημιχρόνου έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος ο Πανσερραϊκός ανέβηκε, προσπάθησε να δημιουργήσει φάσεις αλλά ο Παναιτωλικός ουσιαστικά δεν κινδύνεψε, παρά σε ελάχιστες περιπτώσεις.

Το τελικό σφύριγμα βρήκε τα παιδιά του Χρήστου Ζαπάντη να πανηγυρίζουν μία νίκη αφιερωμένη στον συμπαίκτη τους, Κωνσταντίνο Κωστόπουλο, που θα απουσιάσει για αρκετό καιρό από την δράση.

Προπονητής της Κ17 του Πανσερραϊκού ο παλιός ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού, Τάσος Δέντσας.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Σαββίδης, Δρακόπουλος (80’ Ασημακούλας), Παυλίδης, Αδαμόπουλος, Πιστικός (63’ Τσώρης), Βασιλείου (75’ Γερνάς), Σταμάτης, Χόντζα (80’ Παρασίδης), Τσιριμώκος, Καλατσανάς (46’ Βαϊνάς).

Οι φωτογραφίες του Κωνσταντίνου Ρίγκου- ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ η αναπαραγωγή από ΜΜΕ χωρίς αναφορά πηγής