Βασικός ο Νικολάου στην ήττα της Ελλάδας από το Ισραήλ

46′ αγωνίστηκε ο νεαρός του Παναιτωλικού, Βαγγέλης Νικολάου στη φιλική ήττα της Εθνικής Ελλάδας Κ19 από την αντίστοιχη του Ισραήλ.

Τονίζει η σχετική ενημέρωση της ΕΠΟ:

Η Εθνική Νέων ηττήθηκε 1-0 από την αντίστοιχη του Ισραήλ σε φιλική αναμέτρηση η οποία διεξήχθη στο Στάδιο Νέας Σμύρνης.

Το Ισραήλ προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με δυνατό σουτ του Μπενιαμίν Ραν από το σημείο του πέναλτι. Στο 15ο λεπτό το σουτ του Χαμζά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπότη.

Προβολή του Κούτσια από τη μεγάλη περιοχή στο 63′ πέρασε λίγο άουτ. Στο 82ο λεπτό το σουτ του Συμεωνίδη σταμάτησε πάνω στη γραμμή ο Λάις.

Την αναμέτρηση στο στάδιο της Νέας Σμύρνης παρακολούθησε και ο προπονητής της Εθνικής Ανδρών Γουστάβο Πογέτ.

Ελλάδα: Μπότης, Τασιούρας (65′ Χατζηκυριάκος), Δεληγιάννης (65′ Σμυρλής), Προδρομίτης (65′ Σταυρόπουλος), Καλογερόπουλος (46΄Κεραμίτσης), Νικολάου (46′ Συμεωνίδης), Σπυράκος (46′ Αδάμ), Κωττάς (65΄ Γεωργιάδης), Κούτσιας (65′ Γκιτέρτσος), Κυριόπουλος (46΄ Γκούμας), Γκολφίνος (46′ Βολάκης).