![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2020/08/proponisi.jpg)
Κρούσμα κορωνοΐου εντοπίστηκε στην ομάδα του Παναιτωλικού, όπως ανακοίνωσε προ ολίγου η ΠΑΕ επίσημα.
Πρόκειται για το πρώτο επίσημα καταγεγραμμένο κρούσμα κορωνοϊού στο Αγρίνιο. Μάλιστα, οι πληροφορίες συγκλίνουν ότι το θετικό τεστ ανήκει σε ποδοσφαιριστή της ομάδας. Η ανακοίνωση του Παναιτωλικού αναφέρει:
Στον καθιερωμένο έλεγχο covid-19 της ομάδας μας που πραγματοποιήθηκε χθες, εντοπίστηκε θετικό κρούσμα και τέθηκε αμέσως σε κατ’ οίκο περιορισμό. Παράλληλα ενημερώθηκε ο ΕΟΔΥ και τέθηκε σε εφαρμογή το προβλεπόμενο Υγειονομικό πρωτόκολλο. Θα ακολουθήσουν επαναληπτικά τεστ.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)