![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/12/penalti2.jpg)
Ουδεμία αμφιβολία για την ορθότητα του καταλογισμού του πέναλτι στον Κορνέλιους, στο Παναιτωλικός-Ιωνικός, δεν άφησε ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ.
«Ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι μετά από διεκδίκηση της μπάλας στην περιοχή. Το VAR έλεγξε και συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή. Η ΚΕΔ συμφωνεί με την απόφαση, ο αμυντικός ξεκάθαρα βάζει το χέρι του στο πρόσωπο του επιθετικού», σχολίασε στην ανάλυσή του για τις τελευταίες δύο αγωνιστικές ο Άγγλος αρχιδιαιτητής.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)