Ξεκίνημα με ήττα για την Κ17 (φωτο)

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η Κ17 του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Χρήστου Ζαπάντη ηττήθηκε 0-2 από τον Ολυμπιακό.

Οι Πειραιώτες ξεκίνησαν δυναμικότερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο σκορ στο 10′. Ο Παναιτωλικός κατάφερε να ισορροπήσει από εκεί και πέρα.

Ωστόσο δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, με πέναλτι (έπειτα από αβίαστο λάθος) οι ερυθρόλευκοι διπλασίασαν τα τέρματά τους.

Στην επανάληψη οι Αγρινιώτες μπήκαν πιο δυναμικά, ωστόσο σε δύο περιπτώσεις δεν είχαν τα τελειώματα που έπρεπε.

Από εκεί και πέρα ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το ματς και έριξαν τον ρυθμο. Αξιοσημείωτες στιγμές για τον Παναιτωλικό ένα χαμένο τετ-α-τετ στο 90+1′ καθώς και μία κεφαλιά από καλή θέση στην περιοχή ένα λεπτό μετά. 0-2 το τελικό σκορ.

Παναιτωλικός (Ζαπάντης): Τριανταφύλλου, Λαζαρίδης, Ασημακούλας, Βέργος (84′ Χασάνης), Μποκώρος, Σταμάτης, Αλεξόγλου (71′ Κυριακίδης), Γερνάς (80′ Σίσκος), Φερεκίδης, Βαϊνάς, Βασιλείου.

Φωτογραφίες: Χρήστος Θεοδωρόπουλος (Απαγορεύεται ρητά η χρήση-αναδημοσίευση χωρίς αναφορά πηγής)