Ζωντανή στο κυνήγι του Final 4 με το «διπλό» στη Λαμία η Κ17 (video)

Νίκη που την κρατά ζωντανή στο κυνήγι του Final 4 του πρωταθλήματος υποδομής πέτυχε στη Λαμία η Κ17 του Παναιτωλικού.

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου πήρε τη νίκη με 0-2 σε ένα εξαιρετικό γήπεδο, στη Μακρακώμη.

Ο Γιωτόπουλος άνοιξε το σκορ στο 8’ και στο τέλος του ημιχρόνου χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο γκολ. Ο Γαλαζούλας κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος αστόχησε στην εκτέλεση. Τελικά το 2-0 έγινε στο 82’ από τον Μπελλάλη.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Δρακόπουλος, Βλαχοδημος, Θεογιάννης, Παυλίδης ( 78’ Χότζα), Ελέζι (88’ Τσιριμώκος), Κεχαγιάς, Γαλαζούλας ( 73’ Μπελλάλης ), Γιωτόπουλος (88’ Πρωτόγερος), Κακιώνης (78’ Σαλαγιάννης).

Οι δηλώσεις στο LamiaSports.gr

Η Κ15 έχασε στο Βόλο με 5-3, σε μια αναμέτρηση με εναλλαγές στο σκορ και πολλές ευκαιρίες για την ομάδα μας.

Προηγήθηκε ο Βόλος στο 12’ και απάντησε ο Παναιτωλικός με γκολ του Ασημακούλα (21’) και του Βασιλείου (30’).

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 35’, για να πάρει ξανά προβάδισμα η ομάδα μας στο 38’ με τον Ασημακούλα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έγινε το 3-3, για να χάσει σημαντικές ευκαιρίες ο Παναιτωλικός στο β’ ημίχρονο. Ο Βόλος πέτυχε τέταρτο γκολ με εκτέλεση πέναλτι και διαμόρφωσε στη συνέχεια το τελικό 5-3.

Αγωνίστηκαν οι: Τριανταφύλλου, Μπιτσικώκος, Σαλάππας, Γρατσάνης, Τσαπραΐλης, Σταμάτης, Τέλιος (57’ Λαγάκης), Γερνάς, Ασημακούλας, Βασιλείου (85’ Φαρμάκης), Θεοχάρης.