fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

«Ζωντανός» στη «μάχη» της παραμονής ο Παναγρινιακός, πέρασε με 0-1 από τα Τρίκαλα

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη που τον κρατά «ζωντανό» στη «μάχη» της παραμονής, πέτυχε στα Τρίκαλα ο Παναγρινιακός.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικότερα στον αγώνα και στο 13′ απώλεσαν καλή στιγμή, με τον Καλαντζή να διώχνει κεφαλιά μετά από κόρνερ. Στο 20′ ο Κουσκουνάς σκόραρε όμως ο επόπτης υπέδειξε οφσάιντ.

Μέχρι και τη μισή ώρα αγώνα το παιχνίδι ήταν μονόλογος των Τρικάλων, χωρίς ωστόσο να βγάζουν καθαρές ευκαιρίες. Κεφαλιά του Αλεξίου στο 35′ πέρασε δίπλα από το δοκάρι της ομάδας του Αγρινίου.

Το ημίχρονο έκλεισε στο 0-0.

Στην επανάληψη το μοτίβο δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να διασπάσουν την διπλή ζώνη άμυνας του Παναγρινιακού αλλά δεν τα κατάφερναν. Εξαιρετική τακτικά η ομάδα του Γιάννη Κατσαρού, περίμενε τη στιγμή της.

Την βρήκε στο 74′ με τον Τεσέιρα να αστοχεί από εξαιρετική θέση απέναντι στον κίπερ των Τρικάλων. Ένα λεπτό αργότερα ωστόσο ο Τσιούνης, που είχε περάσει αλλαγή, κέρδισε πέναλτι. Ο Γκόλιας ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 0-1, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Παναγρινιακός (Κατσαρός): Καλαντζής, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Παναγιωτόπουλος, Φραγκούλης, Καραλής, Τσάκνης, Κοντογιάννης (65’Τσιούνης), Σπανός (65′ Τεσέιρα), Μήλιος, Αλoμπισάτ (82′ Τσοπανάς).